Skip navigation.
Home
czech   english

Overview of library departments

Budova knihovny není příliš rozsáhlá, a ani příliš členitá. Téměř všude se dostanete výtahem a téměř nikde nejsou dveře - tedy přesněji; oddělení, která slouží široké veřejnosti nemají dveře.


V následující sekci si můžete najít podrobnější informace o jednotlivých pracovištích a také informace o jejich aktivitách a programech, budoucích i těch minulých. Vše, co zrovna není zařazeno do aktuální nabídky služeb. Týká se to zejména dětského oddělení, ale i ostatních.


Dětské oddělení
2. patro - možná nejkrásnější, taky nejrušnější a zřejmě i nejteplejší oddělení knihovny (v létě). Každý den tam proudí "moře"dětí (měřeno intenzitou hluku, kterou vydává).

1. mezipatro a jeho 3 oddělení.

1.mezipatro - schována za skleněným tubusem výtahové šachty jsou hned tři oddělení. Meziknihovní služby, regionální knihovna a knihovna pro nevidomé a slabozraké. Tři nejmenší oddělení, kde se neustále něco "hledá" - knihy, články, informace.

Přednáška v čítárně.

1. patro - největší prostory uvnitř knihovny, místo pro počítače, studium časopisů i knih, přednášky, koncerty, veřejná čtení a další akce.

Oddělení pro dospělé - knihy ve volném výběru.
0. - přízemí Vypadá nehybně? Není. Denně obslouží více než 5 set návštěvníků - a někteří z nich ještě nikdy nenavštívili horní patra knihovny. Toto oddělení jim prostě stačí a ani se není čemu divit, má toho opravdu dost, co může nabídnout.