Skip navigation.
Home
czech   english

Čítárna a studovna


Pravá část čítárny.
Čítárnu a studovnu najdete v prvním patře budovy. Je to pěkné místo, prostorné a světlé, ovšem ne moc klidné. Pokud byste si chtěli malinko zdřímnout, asi vás naši čtenáři nepotěší. Co tam najdete?

Fond studovny tvoří příruční knihovna s řadou encyklopedií a slovníků a se základními díly všech vědních oborů. Není možné si je půjčit domů, slouží pouze k prezenčnímu studiu.

Čítárna odebírá asi 170 titulů periodik od běžného denního tisku, regionálních novin, přes zábavné časopisy jako Květy, Reflex nebo Instinkt. Najdete zde i odborné časopisy jako např. Stereo a video, Chip nebo Letectví a kosmonautika. Titulů je samozřejmě mnohem více a věnují se různým tématům (a v různých jazycích, např. Schöner Wohnen, Time nebo Stern). Viz Seznam časopisů

Všechny časopisy, kromě posledních aktuálních čísel, si můžete půjčit domů.

Čítárna je vybavena digitální kopírkou a jsou zde umístěny i počítače pro veřejnost. Je jich celkem osm, sedm z nich slouží jako internetové stanice - pro registrované uživatel je přístup na INTERNET ZDARMA, osmý počítač obsahuje navíc ještě katalogy, databáze a jiné zdroje, k nimž má knihovna přístup. Můžete si vyžádat i některý z multimediálních CD, které knihovna vlastní, a na tomto počítači si je spustit. V čítárně můžete také využít bezplatné připojení k internetu prostřednictvím bezdrátové sítě Wi-Fi, která pokrývá prostory čítárny a studovny. K půjčení domů nabízíme také čtečku elektronických knih, která obsahuje asi 300 děl tzv. volných autorů.

Čítárna vytváří databázi zajímavých článků z docházejících periodik. V její kartotéce, která v současné době čítá přes 32 tisíc záznamů, můžete sami vyhledávat témata, která Vás zajímají.

A protože je čítárna bezkonkurenčně největší místností v knihovně, odehrávají s zde také nejrůznější besedy, školení, koncerty a jiné akce pro veřejnost. Jejich nabídku najdete v sekci Co je nového.

Jaké časopisy odebíráme? Podívejte se do seznamu!

Chcete se stát čtenářem čítárny? Podmínky a poplatky najdete v Knihovním řádu Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana.