Skip navigation.
Home
czech   english

Oddělení pro děti


to je dětské království v podkroví budovy, které má své zákony a pravidla. Po točitém schodišti vystoupáte až nahoru a ocitnete se mezi trámy, dřevěnými schůdky a lodními lany. Je to místo útulné a dětem se schovávaná v různých výškových úrovních dětského oddělení nesmírně líbí, nejraději mají půdičku - prostor na čtení, povídání a povalování se - ten je úplně až nahoře, ve špičce střechy. Dětské království Knihovny BBB

Oddělení pro děti nabízí svým čtenářům, ke kterým nemusí patřit jenom děti, asi 20 tisíc knížek. Maličkým mohou rodiče vypůjčit leporela a obrázkové knížky (které pečlivě hlídá velká čarodejnice). Knihy jsou barevně označeny, aby malí čtenáři snáze rozlišili pohádky od knih o dětech nebo o zvířátkách. Ale i pro starší děti je z čeho vybírat - dobrodružné knihy, fantasy, sci-fi i romantické příběhy, to vše najdete hned naproti. A naučná, encyklopedická literatura? I ta zde má svůj vlastní příbytek. Podpalubí dětského oddělení.

Velmi oblíbené jsou mezi dětmi časopisy. V dětském oddělení najdete Sluníčko, Mateřídoušku, populární Čtyřlístek, ABC, Bobří stopou, Nezbedu, Level ...

Bezplatný přístup na internet a vyhledávání v multimediálních encyklopediích a výukových CD-ROMech láká do knihovny stále více dětí.

Od března 2000 u nás také najdete zvukovou čítanku. Má více než tisíc titulů kompaktních disků a magnetofonových kazet, které obsahují nejoblíbenější dětské knihy ve zvukové podobě. Zvuková čítanka slouží všem dětem, přednostně však dyslektikům a handicapovaným čtenářům. Mezi tituly najdete řadu oblíbených dětských knih, například Maxipsa Fíka, Včelí medvídky, Boba a Bobka nebo Medvídka Pú. Tyto nosiče se půjčují vždy na 1 měsíc mluvené slovo, dětské písničky na 14 dnů.

V dopoledních hodinách patří dětské království třídám základních škol. Pro děti a učitele nabízíme dopolední besedy a lekce informatické výchovy na nejrůznější témata . Seznamujeme je se světem knih a literatury, nenásilnou formou chceme ukázat krásu čteného slova a vzbudit zájem o soustavnou četbu.

Konkrétní termín a téma lze objednat na adrese detske@knihovnabbb.cz

Pro zvýšení zájmu o čtení pravidelně připravujeme setkání dětí s tvůrci dětských knih, literární a výtvarné soutěže, tradičně se připojujeme i k dalším aktivitám. V Týdnu knihoven pořádáme lampiónová Setkání broučků, k ukončení školního roku minifestival Hradišťské sluníčko a k Mezinárodnímu dni dětské knihy Noc s Andersenem. Zapojujeme se do všech aktivit Klubu dětských knihoven SKIP (měly jsme to štěstí být při jeho zrodu...)

Kdo nevěří, ať tam běží.

Upoutávky na nejnovější akce oddělení pro děti najdete na stránce Co je nového.

Informace o nabízených besedách v oddělení pro děti, naleznete v sekci Služby » Další služby » Školám a vyučujícím

Hledáte nějakou knihu? Podívejte se, jestli ji nenajdete v našem katalogu .

Chcete se stát naším čtenářem? Děti do 15ti let mají většinu poplatků odpuštěnu, platí jen roční čtenářský poplatek 30 Kč a přihlášku za ně podepisují jejich rodiče. Podrobnější informace najdete ve výpůjčním řádu Knihovny BBB.


Mirka Čápová a Hanka Hanáčková