Skip navigation.
Home
czech   english

Meziknihovní výpůjční služba


MVS je služba, v níž si jedna knihovna půjčuje dokumenty z jiné knihovny. Tato situace nastane obvykle tehdy, když žádající instituce nemá dokument ve svém fondu a její uživatel nemůže být uspokojen jiným zdrojem.

Toto oddělení tedy buď vyřizuje požadavky knihoven - když některá knihovna žádá knihu z našeho fondu; a nebo, což je druhý případ, vyřizuje požadavky čtenářů, když čtenáři žádají knihu, kterou nemáme ve vlastním fondu.

Protože se knihovny rychle mění, je možné u nás získat nejen "papírové" informace, ale i ty "digitální". Můžeme vám objednat digitální kopie článků (výjimečně i celých knih) z mnoha (převážně) technických oborů; dodací lhůty jsou podstatně kratší a v některých případech je tento způsob dokonce i levnější - např. klasická objednávky časopisu poštou je vyřízena během 2-4 týdnů, digitální kopie článku se u nás může objevit už za 48 hodin a platíte pouze za kopii, nikoliv České poště.

Kromě MVS v rámci České republiky, můžeme zprostředkovat i výpůjčku z většiny zahraničních knihoven - pokud např. sháníte diplomovou práci z Vídeňské univerzity, je možné, že vám můžeme pomoci (pokud je vzdálená knihovna ochotna spolupracovat). V takovýchto případech je ale nutné nás vyhledat osobně.

Knihovnám:

Pokud potřebujete objednat dokumenty z našeho fondu, použijte prosím formulář MVS pro knihovny; můžete nás také kontaktovat telefonicky. Od 1. 4. 2011dochází ke změně při poskytování MVS pro knihovny. Tato služba je i nadále poskytována zdarma, účtujeme ale náklady na dopravu (poštovné a balné) dle ceníku.

Mapka podlaží - oddělení Meziknihovní výpůjční služby.
Registrovaným uživatelům Knihovny BBB:

Oddělení MVS naleznete ve druhém patře, viz. obrázek.

Můžete nás také kontaktovat telefonicky a nebo nás navštívit osobně; posledně jmenovaný způsob bývá často nejúčinnější, a proto vás tu rádi uvidíme.

Pokud si chcete objednat dokumenty, které nejsou ve fondu naší knihovny, použijte prosím formulář MVS pro čtenáře.


Dagmar Vaďurová, Barbora Bilavčíková