Skip navigation.
Home
czech   english

Regionální oddělení


Uherské Hradiště v roce 1930. Regionální oddělení shromažďuje dokumenty, které souvisejí s okresem Uherské Hradiště. Najdete zde informace o folklóru, lidových zvycích, dějinách i současnosti jednotlivých obcí okresu, přírodních, historických i technických památkách, regionálních osobnostech. Pokud Vás zajímají místní pověsti, knihy napsané ve Vaší obci, nebo třeba jen život, radosti a strasti našeho lidu, zamiřte do regionálního oddělení.

Regionální oddělení nabízí časopisy, které vycházejí v okrese UH, národopisné časopisy zaměřené na Slovácko a jižní Moravu a také obecní či městské zpravodaje. Mnohé obce nám zasílají publikace, které vydaly, a my z nich vytváříme databázi. V současnosti obsahuje téměř 30 tisíc záznamů a nabízí Vám orientaci v mnoha tématech regionu.

Zajímá Vás historie Vaší obce? hledáte, kdo zajímavý se v ní narodil? Zkuste hledat v naší databázi REGION.

Regionální oddělení vydávalo do roku 2001 publikaci Kalendárium regionálních osobností, jejíž obsah tvoří životní výročí zajímavých lidí okresu UH, životopisné medailony 12 místních spisovatelů a ukázky z jejich tvorby. Tuto publikaci si můžete vyzvednout v regionálním oddělení ZDARMA!

...chutnají mu hrozny kyselé, ale vzácné.